Archiv pro kategorii: ‘Oznámení’

Vichřice Herwart poškodila střechu kostela sv. Anny

V neděli 29. října dopoledne se Sedlecem přehnala vichřice Herwart, která místy dosahovala rychlosti až 180 km/h. Největší škody napáchala na karlovarsku následkem vyvrácených a polámaných stromů. Ani kostel sv. Anny v Sedleci neunikl jejímu řádění. Vichřice vytrhala několik desítek střešních tašek, které byly rozesety po celém okolí kostela. Naštěstí se nikomu nic nestalo.

Svatba v kostele sv. Anny

svatba

1. dubna 2017 se v sedlecké kostele konal poprvé po 40 letech svatební obřad. Náš kostel si pro svůj významný den vybrala sedlecká rodačka Šárka Fingerlandová se svým partnerem Pavlem Rajzakterem. Církevní obřad v nově zrestaurovaném interiéru se líbil jak novomanželům, tak i více než stovce svatebních hostů. Novomanželům gratulujeme a děkujeme za výběr našeho kostela i dar 5.000,- Kč na pokračující opravy kostela.

Vánoční sbírka 2016

Během vánočních svátků se na opravu kostela vybrala částka 54.048,- Kč. Za dohledu úřednic z MMKV byly spočítány pokladničky z Vánočního hledání Andělů MŠ a ZŠ v Otovicích, adventního koncertu, České mše vánoční, štědrovečerní bohoslužby slova a rozsvícení vánočního stromu v Sedleci. Díky všem účinkujícím i návštěvníkům uskutečněných akcí.

Vánoční sbírka 2015

Během vánočních svátků se na opravu kostela vybralo rekordních 68.507,- Kč. Částkou 8.950,- Kč přispěli žáci a učitelé z MŠ a ZŠ v Otovicích, k dalším akcím patřily adventní koncert, Česká mše vánoční, štědrovečerní bohoslužba slova, nebo besídka MŠ Sedlec. Díky všem účinkujícím i návštěvníkům uskutečněných akcí.

Desetiletou záchranu kostela sv. Anny v Sedleci u Karlových Varů shrnula v reportáži ČRo Plzeň Pavla Sofilkaničová

hudecek

Letos uplynulo deset let od doby, kdy se dobrovolníci ujali záchrany zpustlého kostela sv. Anny v Sedleci u Karlových Varů. Díky jejich neúnavnému úsilí úspěšně pokračují náročné opravy, kde je kromě peněz zapotřebí citlivého přístupu k architektuře i umění 18. století.

Restaurování presbytáře dokončeno

freska1

9. září 2014 bylo zbouráním lešení po 5 měsících prací dokončeno restaurování presbytáře kostela. Tým 4 – 6 restaurátorů pracujících 12 hodin denně pod dohledem restaurátorky RNDr. Mileny Nečáskové ak. mal. nejprve očistil druhotné nátěry a přemalby, opravil poškozené omítky a štukovu výzdobu a nakonec vše zrestaurovali do podoby z 2. poloviny 18. stol.

Naše webové stránky součástí WebArchivu

Naše stránky Kostel sv. Anny v Sedleci http://kostelsedlec.cz/ byly zařazeny do reprezentativního vzorku českeho webu s cílem jejich dlouhodobého uchovaní pro budoucí historické a výzkumné účely. Naše stránky byly bybrány v rámczi projektu Narodni knihovny ČR WebArchiv .

Konzervace a čištění obrazů křížové cesty pokračuje

Během roku 2013 byly z peněz našich „Kelišek“ vyčištěny a nakonzervovány obrazy X., XI., XII., a XIII. zastavení. Jeden z obrazů bezplatně vyčistil pan Václav Balšán. Děkujeme. Více informací naleznete v článku a v obrzové galerii, kde najdete stav obrazů před a po zákroku.

Kostel sv. Anny a okolí z ptačí perspektivy

kostel - vertical images 1

  Zde naleznete zajímavé snímky kostela z ptačí perspektivy. Fotografie z r. 2013 pořízené pomocí dálkově ovládaného copteru poskytl Petr Lněnička, www.verticalimages.cz. Snímky z r. 2007 byly pořízeny letecky firmou Moyo holding, a. s.

Požár sedleckého zámku

zamecek-ohen

Barokní zámek v Sedleci, který tu stál od druhé poloviny sedmnáctého století, v pondělí ráno zničily plameny. Požár zničily střechu hlavní zámecké budovy a patro pod střechou. Dělníci z nedaleké firmy nahlásili požár na tísňovou linku hasičů v pět hodin ráno. Na místo okamžitě vyjeli karlovarští hasiči se dvěma cisternami a automobilovým žebříkem. Hašení se […]